На станцію «Академік Вернадський» вирушила 26-та Українська антарктична експедиція

Як повідомили в Національному антарктичному науковому центрі, її учасники проведуть на крижаному континенті близько 13 місяців.

Команда знову є наймолодшою ​​серед усіх попередніх експедицій, але очолив її один із найдосвідченіших українських полярників.

«Ми продовжуємо відкривати антарктичну науку для молоді, даючи їй більше шансів самореалізуватися і долучитися до проведення світових досліджень, залишаючись українськими вченими», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Керівником 26-й УАЕ буде рекордсмен за кількістю зимівель на «Вернадському» – вчений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Для нього це буде вже дев’ята річна експедиція (до цього максимальну кількість зимівель в УАЕ не перевищувало 8).

Всього в 26-ої експедиції буде 12 учасників: 7 вчених, лікар, кухар, дизеліст, системний механік і сисадмін. З них 11 чоловіків і 1 жінка – біолог Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала).

У 26-ій експедиції найбільше представників Харківської області – троє, Києва та Чернігівщини – по двоє. Також по одному учаснику з Вінницької, Запорізької, Полтавської, Київської та Львівської областей.

Нагадаємо.