Харківські науковці вирушають досліджувати Антарктиду

Визначено учасників 25-ї української антарктичної експедиції. До складу групи увійшли троє харків’ян, які будуть працювати на станції «Академік Вернадський».

Зимувальний загін наполовину складатиметься з новачків і буде наймолодшим за всі роки, до нього – як і до попередньої команди – увійдуть 2 жінки. Склад зимувальників 25-ї УАЕ конкурсна комісія визначила 20 січня 2020 року.

Науковці їдуть вже в березні цього року і проведуть в Антарктиді 12 місяців.

До складу експедиції увійшли семеро вчених, лікар, дизеліст-електрик, механік, системний адміністратор зв’язку і кухар. У кожного з учасників буде дублер на випадок непередбаченої ситуації. Керувати експедицією буде фахівець Антарктичного центру МОН Юрій Отруба.

Фото: МОН України

Серед харків’ян, які візьмуть участь у дослідженнях – гідрометеоролог і океанограф Анна Соїна, Андрій Сопін, який буде займатися геокосмічних проблематикою, а також дизеліст-електрик Юрій Лишенко.

Тепер на відібраних учасників чекає спеціальний кількаденний тренінг, де вони засвоюватимуть навички, потрібні для життя і роботи на станції «Академік Вернадський».

Нагадаємо.