Українських школярів запросили порахувати пінгвінів

1 листопада 2018 року, стартував проект із залучення школярів до наукових досліджень екології Антарктики. Експеримент проводить Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) МОН спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН. Дослідження, в яких візьмуть участь школярі, – це частина міжнародної програми моніторингу та прогнозування стану екосистеми Південного океану і запасів антарктичного криля.

Станція «Академік Вернадський» є однією з перших приєдналася до цієї моніторингової програми, розробленої міжнародною Комісією з морських ресурсів Антарктики.

Третій рік 3 автоматичні камери знімають «сімейні фотоальбоми» пінгвінів. Накопичилося кілька тисяч знімків, які потребують обробки і аналізу. Для цього вчені НАНЦ розробили спеціальну методику. По ній вихованці обласних еколого-натуралістичних центрів зможуть за допомогою вчителів обробити фотографії з камер.

У МОН зазначили, що українські школярі порахують кількість гнізд, початок і кінець гніздування, кількість відкладених яєць, пташенят, що вилупилися, і пташенят, які покинули гнізда.

Вся ця інформація буде зведена в єдину базу даних НАНЦ. Потім результати передадуть в Науковий комітет Комісії з морських живих ресурсів Антарктики.

leave a reply