Проблеми галузі охорони здоров’я обговорили в Харкові

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я відбулося 14 листопада у Харківській обласній клінічній лікарні.

Планувалось напрацювати нові законодавчі ініціативи, спрямовані на поліпшення якості та доступності надання медичної допомоги.

На порядку денному розглядали питання щодо досвіду організації надання медичної допомоги онкохворим Харківської області, про результати змін у роботі КНП «Обласний центр онкології» за 2 роки, а також про роботу служби екстреної медичної допомоги Харківської області.

За результатами зустрічі Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я ухвалив рішення рекомендувати Кабінету Міністрів України при підготовці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» до другого читання передбачити збільшення видатків на забезпечення лікарськими засобами хворих на онкологічні захворювання дорослих та дітей, а також забезпечення в усіх регіонах реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» у повному обсязі.

Також було зазначено, що необхідно забезпечити поширення досвіду Харківської області з організації роботи служби екстреної медичної допомоги на усі регіони України, зокрема, у частині організації роботи оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги.