Останні новини

На Харківщині завершила підготовку 25-та антарктична експедиція

Учасники літньої 25-ї Української антарктичної експедиції пройшли тижневий тренінг перед відправкою на станцію «Академік Вернадський».

Навчання тривало з 29 лютого по 6 березня на базі Низькочастотної обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН в селі Мартове (Печенізький р-н, Харківська обл.). На станцію експедиція поїде в кінці березня.

Зокрема, вчені ознайомилися з вимірювальними комплексами обсерваторії, аналогічні яким розміщені на станції «Академік Вернадський».

Полярники вивчали пристрій і роботу станції, проводили тренування з організації харчування та гасіння пожежі. Учасники попередніх експедицій розповіли менш досвідченими колегам про проблеми, які виникали раніше на зимівлях.

За полярниками спостерігали психологи, щоб дати поради, як уникнути напруги в замкнутому колективі.

Учасників 25-ої ​​експедиції відібирали на відкритому конкурсі, без гендерних обмежень. У складі команди з 12 зимівників, також на станцію відправляються дві жінки.

Зокрема, у 25-ту експедицію їдуть харків’яни – Анна Соїна (гідрометеорологічні та океанографічні дослідження), Андрій Сопін (геокосмічні дослідження, 1982) та Юрій Лишенко (дизеліст-електрик) .

Нагадаємо.