Абітурієнтам нагадують про початок вступної кампанії

З 1 липня починається формування особистого кабінету абітурієнта. Навчальні заклади прийматимуть документи з 10 по 22 липня.

За словами освітян, у нинішніх абітурієнтів буде менше часу, щоб подати документи до вишів.

Серед новацій – зміни в термінах проведення творчих конкурсів, якщо раніше вони проводилися після подачі документів, то зараз спочатку буде здаватися творчий іспит, потім будуть подаватися документи.

Творчі конкурси проходитимуть у декілька етапів – з 1 по 10 липня, до початку подачі заяв.

Друга сесія – з 11 по 22 липня – для охочих вступати на контрактну форму навчання.

Також серед новацій – обмеження для тих абітурієнтів, які хочуть вступати на спеціальності з особливо високим ступенем суспільної відповідальності. Це право, міжнародне право, публічне управління і адміністрування, міжнародні відносини і фармація. Щоб подати заяви на ці спеціальності, абітурієнт повинен мати конкурсний бал не менше 130. Ще більш жорстке обмеження існує для тих абітурієнтів, які хочуть стати лікарями.

Як і в минулому році, існують обмеження на спеціальності: стоматологія, медицина, педіатрія. У сертифікатах повинно бути не менше 150 балів.

На бюджет в першу чергу будуть зараховувати тих, хто погодиться відпрацювати три роки в сільській місцевості. Мова про вступників в медичні та педагогічні вузи. Ще одна важлива новація цьогорічної вступної кампанії – розширення пільг для учасників бойових дій.

Як і в минулому році, буде діяти система коефіцієнтів. – Сільський коефіцієнт – якщо отримав загальну середню освіту на території сільської місцевості – 1,5. Також, є галузевий коефіцієнт і регіональний.

Списки вступників, які можуть бути зараховані на бюджет, вузи повинні оприлюднити 26 липня. Ті ж, хто захоче вступати на контракт, зможуть це зробити до 30 вересня.

Наразі в області навчаються близько 180 тисяч студентів, серед них – понад 22 тисяч – іноземці.

Нагадаємо.