15 осіб у Харкові отримали максимальні 200 балів з ЗНО

В Україні підбивають перші підсумки зовнішнього незалежного оцінювання. Цього року у Харківській області ЗНО склали 22 тисячі абітурієнтів.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти повідомив про те, що всі мали змогу продемонструвати знання в однакових чесних умовах.

«На превеликий жаль, ми кожного року маємо десь півсотні випадки, коли змушені видаляти абітурієнтів з пункту тестування за порушення процедури, найпоширеніше – наявність технічних засобів під час проходження завдання. Де тільки ті телефони не знаходимо – і по туалетах, і в шкарпетках, і в тих місцях, де навіть не хочу говорити».

Серед тих, хто не скористався мобільним, вчасно прийшов на тестування, та вдало його здав, 15 осіб отримали максимальні 200 балів, причому одразу семеро – з математики.

Повні дані з усіх результатів ЗНО стануть відомі у серпні.

Також, у Центрі оцінювання якості освіти розповіли про основні напрямки подальшого реформування. Зокрема – проведення державної підсумкової атестації після 4, 9 та 12 класів.

«ДПА у початкові школі розпочнеться у 2022 році, тому що у 2018 році пішли в перший клас діти за програмою НУШ, і тільки тоді коли вони пройдуть початковий етап в НУШ, тільки тоді введемо ДПА».

Інший підхід буде до тих , хто здаватиме ДПА у дев’ятому класі.

Передбачається і планується, що по закінченню базової школи буде відбуватися диференціація випускників – будуть ті, яким рекомендуватимуть поступати в ліцеї, гімназії, а будуть ті, кому рекомендують навчання в професійних ліцеях.

«Але саме ця новація відбудеться не раніше 2026 року, до цього не лише підростуть діти, які пішли у НУШ, а й можливо вдасться розбудувати мережу професійних ліцеїв, щоб вони давали якісну освіту».

ДПА найближчі рік-два для випускників шкіл носитиме інший характер.

«Не буде більше такого – на ДПА прийшов, отримав один бал – отримав атестат. Цього року вже проходили таку атестацію для випускників профтехучилищ, і про положення про ДПА для профліцеїв – якщо ти отримав оцінку 1-2-3, то ти підлягаєш відрахуванню».

Нагадаємо.