Справою Харківської колонії зацікавилась Генпрокуратура

Генпрокуратура відкрила нові кримінальні провадження за фактом катувань засуджених в Олексіївській виправній колонії №25 в Харкові.

За даними прес-служби Офісу генерального прокурора, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за ч. 2 ст. 127 (катування вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу із застосуванням насильства або погрозою застосування насильства), ч. 1 ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю) КК України. Досудове розслідування доручили територіальному управлінню ДБР у місті Полтава.

В прес-службі зазначили, що підставою для внесення до ЄРДР вказаних відомостей стала заява представників громадської організації “Харківська правозахисна група” про вчинення низки злочинів службовими особами Олексіївської виправної колонії № 25.

Зокрема, у зверненні правозахисники вказують на неодноразові факти катування засуджених протягом 2017 – 2019 років з метою залякування та дискримінації, наводять приклади побиття, удушення, зв’язування, застосування електричного струму та інших насильницьких дій, які ображають гідність засуджених.

Також у своїй заяві правозахисники вказують на грубе порушення законодавства про працю.

Засуджені, які відбувають покарання в Олексіївській колонії №25 у Харкові, заявили про тортури та зґвалтування.

Нагадаємо.