Останні новини

Оприлюднений рейтинг вишів «ТОП-200 Україна 2021»

Оприлюднено результати щорічного академічного рейтингу українських університетів «Топ-200 Україна 2021».

Цей рейтинг п’ятнадцятий рік поспіль розробляє Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з міжнародною групою експертів.

Цього року враховано сучасні тенденції розвитку української та світової вищої освіти, що зазнали змін, у тому числі через вплив пандемії COVID-2019.

Автори рейтингу зазначають, що спиралися на принцип забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування.

Загалом було взято до уваги десять показників оцінювання діяльності університетів. З-поміж них найбільші вагові коефіцієнти мають академічна, науково-видавнича та міжнародна діяльність, оцінка науково-дослідницьких досягнень через порівняння сайтів університетів, цитованість наукових праць вчених університету у високорейтингових наукових виданнях, якість представлення та популярність закладу в інтернет-просторі.

У цьогорічному рейтингу перше місце посів Київський національний університет ім. Шевченка (минулоріч мав другу позицію).

На другій сходинці – НТУУ Київський політехнічний інститут ім. Сікорського, який поступився своїм минулорічним першим місцем.

З шостого на третє місце піднявся Харківський національний університет ім. Каразіна.

Так само посилив свою позицію НУ «Львівська політехніка», піднявшись із п’ятого на четверте місце.

На п’ятій сходинці – Сумський державний університет (третє місце 2020 року).

Шосте місце посів Львівський національний університет ім. Франка, який на дві позиції поліпшив свій результат порівняно з минулим роком.

З четвертої на сьому сходинку спустився НТУ «Харківський політехнічний інститут». Натомість Національний університет біоресурсів і природокористування піднявся з чотирнадцятої позиції на восьму.

Замикають цьогорічну десятку два виші, які суттєво поліпшили свої результати. Національному авіаційному університету вдалося піднятися з тридцятого місця на дев’яте, а Чернівецькому національному університету ім. Федьковича – з двадцятого на десяте.

Загалом у Рейтингу представлено 200 українських вишів. На останній позиції – Харківська зооветеринарна академія.

Нагадаємо.