У Чугуєві збираються створити дитячий табір за французьким зразком

Минулого року діти з чугуївської телевізійної студії «ОбовсемКа» завдяки перемозі в Міжнародному дитячому медіафестивалі «Дитятко» відвідали Страсбург.

Вже цього літа у Чугуєві збираються запускати літній табір для молодіжних лідерів за французьким зразком.

Понад шість років у Чугуєві існує дитяча телевізійна студія «ОбовсемКа», активними учасниками якої сьогодні є дев’ятеро місцевих школярів.

Одному з них, чотирикласнику загальноосвітньої школи № 2 Єлисею Яськову, наприкінці минулого року пощастило побувати на Всесвітньому форумі демократії, який щорічно відбувається у штаб-квартирі Ради Європи – місті Страсбург. Така нагода звичайному чугуївському школяру випала завдяки перемозі в номінації «Місцеве самоврядування – це ми!» Національної конкурсної програми Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко», заснованого Харківською обласною радою у 2009 році за ініціативи її голови Сергія Чернова.

Участь у медіафестивалі чугуївська студія почала брати ще у 2014 році, згадує керівниця «ОбовсемКа» Ірина Яськова. За цей час діти створили низку відеороликів, двічі побували в закордонній поїздці в рамках «Дитятка» та привезли цікаві ідеї для рідного міста.

Так, під час останньої поїздки чугуївці дізналися, що у Франції при муніципалітетах є молодіжні ради, які часто зустрічаються з місцевими політиками та разом вирішують різноманітні питання. Це допомагає владі комунікувати з молоддю, дочуватися до її ідей та інтересів, а також залучати до життєдіяльності міст.

«Для цих молодіжних лідерів у невеличких містечках створено табори – своєрідні маленькі парламенти, де діти можуть себе відчути, наприклад, у ролі мера. Сюди запрошують політиків, психологів, відомих діячів. Тому після того, як Єлисей розповів про таку цікаву практику, вся наша студія відправилася до голови міськради Галини Мінаєвої з пропозицією створити подібний табір для молодіжних лідерів у нашому місті», – розповіла Ірина Яськова.

Цю ідею в міськраді почули, і вже влітку на базі Чугуївського будинку юнацтва та творчості з’явиться такий табір, куди збираються залучити англомовного волонтера.

Номінація «Місцеве самоврядування – це ми!» з’явилася у 2012 році та реалізується спільно з Радою Європи. Саме тому четверо з авторів роботи-переможниці в цій номінації отримують запрошення до штаб-квартири Ради Європи. За друге місце до Страсбурга їдуть троє авторів, за третє – двоє.

«Щороку для участі в конкурсі свої роботи надсилають автори з різних регіонів України – від Львова до Донбасу, від Одеси до Сум, які мешкають як у мегаполісах, так і в невеличких населених пунктах і громадах», – йдеться на сайті медіафестивалю «Дитятко».

Прийом робіт триває і на цьогорічний захід. Так, подавати свої роботи в номінації, присвяченій місцевому самоврядуванню, молодь може до 31 травня.

Джерело: сайт медіафестивалю «Дитятко»

Нагадаємо.