Останні новини

У Харкові пройшло засідання Всеукраїнської Аграрної Ради

Розмовляли на тему перспектив та умов запровадження ринку землі в Україні.

Також, учасники діалогу говорили про кооперацію, як спосіб збільшення прибутковості та ефективності малих, середніх аграрних підприємств.

В дискусії взяв участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Я радий поспілкуватися із фахівцями сільськогосподарської галузі, які об’єднали свої зусилля в велику аграрну раду заради однієї спільної мети – вибудувати таку систему в державі, яка б сприяла захисту аграріїв і фермерів, усіх, хто займається вітчизняним виробництвом».

За словами голови громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада» Андрія Дикуна, Світовий банк зробив в Україні цікаві, але не дуже поширені наразі розрахунки. Так, наприклад, вважається, що самий ефективний земельний банк має бути в розмірах від шести до восьми тисяч гектар землі.

В ході зустрічі з аграріями краю мова йшла про ініціативу державної програми, яка б стимулювала розвиток тваринницької галузі і рослинництва. Зокрема в питаннях створення нових робочих місць. Підіймали тему об’єднання в територіальні громади та говорили про непросту демографічну ситуацію.

На думку Сергія Чернова, відкриття ринку землі – справа не найближчої перспективи. Спочатку потрібно внести зміни до Конституції і законодавчо закріпити право розпоряджатися і обробляти землю виключно за громадянами України: «Поки що я категорично проти можливості запустити іноземний капітал та скупати землі, які в Україні недооцінені.

Нагадаємо.