Останні новини

З січня 2020 року має розпочатись оптимізація РДА

«Ми скорочуємо штат районних державних адміністрацій на 18449 позицій», – заявив Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет.

3 листопада Уряд скоротив граничну чисельність працівників райдержадміністрацій (РДА). Таке рішення має дозволити оптимізувати роботу райдержадміністрацій та зменшити витрати бюджетних коштів, які можуть бути спрямовані на розвиток громад на відповідних територіях.

Дмитро Дубілет пообіцяв, що співробітників цих РДА попереджатимуть за два місяці до звільнення.

Нагадаємо, що постанова попереднього Уряду №746 від 19 червня 2019 року вже передбачає скорочення з 1 січня 2020 року граничної чисельності працівників РДА з 55,9 тисяч до як мінімум 40,4 тисяч штатних одиниць, тобто на 14,5 тисяч.

Відповідно до цієї постанови, не скорочувалася лише чисельність працівників структурних підрозділів РДА з питань соціального захисту населення.

Оптимізація стала необхідним кроком через те, що нові об’єднані громади беруть на себе значну кількість повноважень району, таким чином з’являється часткове або повне дублювання функцій між ОТГ і РДА.

Міністр також запевнив, що працівникам РДА, які потраплять під оптимізацію, виплатять всі компенсаційні витрати, в тому числі за невикористані щорічні відпустки.

Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак зазначала: «Вивільненні в результаті оптимізації працівники РДА можуть бути працевлаштовані за результатами конкурсного відбору до виконавчих органів громад та надалі до префектур».

Нагадаємо.