Уряд підтримав законопроєкт, який встановлює чіткі правила адмінтерустрою України

Питання, пов’язані зі змінами меж або наданням статусу певного населеного пункту досі регулюються актом 40-річної давнини, зазначають у Міністерстві розвитку громад та територій України.

«Реалізація реформи місцевого самоврядування ще потребує подальшого удосконалення законодавчої бази, адже єдиний документ, який регулює ці питання, – досі чинний Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 1981 року, більшість норм якого застаріли або суперечать Конституції України.На заміну 40-річному документу та з метою упорядкування процедур з  вирішення наявних проблемних питань у сфері адмінтерустрою ми розробили законопроєкт «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України», який враховує чинні норми Конституції України та сучасну ситуацію. 27 січня на своєму засіданні уряд підтримав його», – зазначають у міністерстві.

Законопроєкт визначає, які органи мають ініціювати, приймати рішення щодо утворення, ліквідації, встановлення меж адмінтеродиниць, їх найменування, визначення категорії та здійснення обліку населених пунктів.

Зокрема, новий закон:

  • вводить поняття адміністративно-територіального устрою України, адмінтеродиниці, населеного пункту, території територіальної громади та ін.;
  • встановить порядок утворення та ліквідації адмінтеродиниць;
  • визначить повноваження органів щодо зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, їх найменування, перейменування, визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад.

Окрім того, новий закон визначить три рівні системи адмінтерустрою – базовий, субрегіональний та регіональний, також зберігається можливість утворення районів у містах як допоміжного рівня адмінтерустрою. Як і в Конституції, адмінтеродиницями визначаються Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. Міста, селища та села (населені пункти) при цьому є основою для затвердження територій територіальних громад.

Законопроєктом пропонується впровадження Державного реєстру адмінтеродиниць та територій територіальних громад, який буде компонентом Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Нагадаємо.