Сергій Чернов: Потрібен механізм, який зобов’яже ОТГ управляти майном, відповідно до отриманих фінансових ресурсів

Сергій Чернов наголосив, що в межах цієї наймасштабнішої за часів незалежності України перебудови адміністративно-територіального устрою, зміняться не лише важелі управління, але й підходи до нього.

Так, за його словами, місцеві збори й податки переважно зосереджуватимуться в ОТГ. Тому об’єднані громади мають не лише забрати на свій рівень фінансування, але й створити максимально можливий перелік послуг для своїх жителів.

«Всі 56 об’єднаних громад Харківщини, , – будуть на прямих бюджетних зв’язках з Міністерством фінансів, як зараз міста обласного значення. Ті, хто створюють ОТГ, мають передбачити, щоб усі можливі послуги були в громаді. Вже очевидно, що для цього знадобиться дієвий юридичний механізм, бо не всі ОТГ поспішають брати собі на баланс майно, що потребує значних фінансових затрат.

На сьогодні з 23 ОТГ тільки 4 забрали собі в управління установи, що надають медичну допомогу первинної ланки. Тільки 5 ОТГ створили Центри надання адміністративних послуг. Хоча зобов’язані це зробити у кожній громаді. І лише поодинокі приклади ОТГ у Харківській області наочно доводять свою ефективність, забезпечуючи своїх мешканців необхідним спектром медичних, освітніх та адміністративних послуг. А так має бути скрізь», – прокоментував Сергій Чернов під час прямого ефіру на каналі UA: Харків.

Нагадаємо.