Про першочергові зміни до Перспективного плану формування територій громад Харківської області говорили у Будинку рад під час засідання постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.
В обговоренні взяли участь депутати профільної комісії й представники Валківського, Ізюмського, Красноградського та Куп’янського районів.
Зокрема, мова йшла про те, що прийняття рішення щодо зміни дозволить забезпечити реалізацію процесу проведення добровільного об’єднання територіальних громад з врахуванням історичних, географічних, культурних, соціально-економічних особливостей розвитку зазначених районів.
Щодо змін до чинного Перспективного плану робочі групи зазначених районів пропонують:
- на території Валківського району об’єднати у складі Валківської міської ОТГ усі територіальні громади району;
- до складу Красноградської міської ОТГ пропонується внести зміни в частині віднесення до неї територіальних громад Хрестищенської, Миколо-Комишуватської та Кирилівської сільських рад;
- Куп’янський район пропонується доповнити трьома ОТГ (у затвердженому Перспективному плані, територіальні громади району входять до однієї ОТГ) – Кіндрашівською сільською ОТГ, Петропавлівською сільською ОТГ та Курилівською сільською ОТГ;
- внести відповідні зміни до складу Куп’янської міської ОТГ (центр – м. Куп’янськ) – Куп’янська міська рада, Куп’янськ-Вузлова селищна рада, Осинівська та Пристінська сільські ради.
Щодо території Ізюмського району, то відповідно до Перспективного плану, у районі передбачається утворення двох ОТГ:
- Ізюмської міської (центр – м. Ізюм);
- Оскільської сільської (центр – с. Оскіл, громада утворена у 2017 році).
Надані пропозиції щодо доповнення Перспективного плану Бугаївською сільською ОТГ (Бугаївська, Бригадирівська, Чистоводівська сільські ради) після розгляду депутатами було виключено з проекту рішення.
Учасники обговорень зазначили, що після об’єднання громад Валківського, Ізюмського, Красноградського та Куп’янського районів зможуть отримати державну підтримку, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Нагадаємо.