Вісті про Харківщину читатимуть у Каліфорнії

Сергій Чернов зустрівся з американськими журналістами, які прибули до Харкова в рамках програми обміну досвідом з обласною газетою «Слобідський край».

Каліфорнійських журналістів з «The Desert Sun» цікавив процес реформ в Україні, зокрема, поступ децентралізації; ситуація з переселенцями, їх працевлаштування, облаштування побуту, перелік сервісів, які вони отримують.

Після розповіді Сергія Чернова про об’єднання громад, що триває вже впродовж шести років, Сем Мертц поцікавився: це потрібно Україні, щоб вступити до Європейського Союзу?

«Це потрібно саме Україні, – підкреслив Сергій Чернов – Без формування насамперед спроможного базового рівня наша держава немає інших перспектив для розвитку. Реформа децентралізації змінила ще й стан місцевих бюджетів. Тепер в громадах залишається більше коштів, що робить їх спроможними у виконанні власних функцій. А в перспективі модернізація всіх сфер, зміцнення економіки та зростання рівня життя, переконаний, будуть підставою для запрошення нашої країни до членства у Євросоюзі. Проте реформи, наголошую, потрібні саме нам, українським громадянам».

Також, під час діалогу йшлося про зміни, що відбуваються у сфері медицини та оновлення інфраструктури в сільській місцевості.

«Головний виклик для людей пострадянського простору – навчитися бути активними, залучатися до життя громад, ініціювати зміни та втілювати їх. Переконаний, коли цей бар’єр буде подолано, оновлення країни відбуватиметься швидше. Адже країна – це великий дім. Маємо навчитися порядкувати у ньому й бути гарними господарями», – розповів журналістам Сергій Чернов.

Нагадаємо.