Останні новини

Відбулось засідання Ради донорів з питань децентралізації

У Комітеті Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування відбулося засідання Ради донорів з питань децентралізації в Україні.

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов звернув увагу учасників зібрання на рекомендаціях прийнятих рішенням правління та резолюцією УАРОР.

На засіданні було представлено Концепцію проекту змін до Конституції в частині територіальної організації влади та місцевого самоврядування.

Концепція передбачає трирівневу систему адміністративно-територіального устрою:

  • громада (первинна ланка),
  • округ (субрегіональний рівень),
  • регіон (існуючі області та Автономна Республіка Крим).

Систему місцевого самоврядування, за словами Олександра Корнієнка, пропонується закріпити на двох рівнях адмінтерустрою – на рівні громади (рада громади та її виконавчий орган) та на рівні області (обласна рада та її виконавчий орган).

Серед основних завдань, що ставить перед собою Міністерство розвитку громад в контексті реалізації Програми діяльності Уряду:

  • отримання якісних комунальних послуг;
  • зменшення втрат при споживанні тепла, гарячого водопостачання та інших енергетичних ресурсів в будинках;
  • відповідальність з побутовими відходами тощо.

Рада донорів з питань впровадження реформи децентралізації в Україні є спільнотою донорських агенцій, іноземних дипломатичних представництв в Україні, міжнародних організацій.

На засіданнях Ради донори оцінюють результати впровадження Реформи та обговорюють виклики, що впливають на стан її реалізації та донорських проектів чи програм.

Нагадаємо.