На Харківщині вшанували пам’ять жертв тоталітаризму

Покладання квітів відбулось на Українсько-польському Меморіалі жертвам тоталітаризму. Тут поховано близько трьох тисяч громадян різних національностей колишнього Радянського Союзу. Вони стали жертвами великого терору 1937-38 років.

В церемонії, присвяченій Дню пам’яті жертв політичних репресій, взяв участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Польсько-український меморіал нагадує нам про злочини проти людства, трагедію, повторення якої неможна допустити. Тут поховано понад три тисячі вісімсот польських військовополонених, страчених у Харкові у 1940 році. Вшанувати їх пам’ять сюди щороку приходить велика кількість людей, згадуючи драматичні події вітчизняної історії та усіх жертв політичних репресій», – сказав Сергій Чернов.

Так званий Квартал № 6 в харківському Лісопарку став місцем спочинку репресованих і розстріляних перед війною українських та польських громадян. Поруч з могилами українців – поховання 4300 поляків. Польських офіцерів та мирних громадян розстріляли в 1940 році.

Зазвичай в цей день на Меморіал приходять нащадки польських та українських сімей, чиї родичі були розстріляні НКВС. Але цього річ участь громадськості у традиційних жалобних заходах обмежена у зв’язку з карантином.

Нагадаємо.