Сергій Чернов: Адмінреформа та зміна відносин майнового характеру вимагатиме від Національної поліції посиленої уваги

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь у розширеному засіданні Колегії Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Колегія розглянула результати роботи підрозділів поліції у І півріччі 2020 року щодо забезпечення публічної безпеки і протидії злочинності, а також визначали завдання на ІІ півріччя.

Голова обласної ради, член Колегії наголосив на викликах, продиктованих сьогоденням, які вимагатимуть від поліції та органів місцевого самоврядування спільних та узгоджених дій:

«Сучасний економічний стан та війна на сході безумовно впливають на соціальний стан суспільства, рівень злочинності, суїцидів. Безумовно, органи місцеве самоврядування та правоохоронні органи у своїй поточній роботі мають це враховувати. Усе українське суспільство сьогодні перебуває у процесі трансформації, адже ухвалені Верховної Радою зміни адміністративно-територіального устрою, скорочення чисельності районів додають нових викликів.

 На Харківщині буде 56 об’єднаних територіальних громад, які вийдуть напрямі бюджетні відносини, саме у них будуть формуватися нові поліцейські станції, які зосередяться на забезпеченні правопорядку на територіях громадах. Також замість 27 районів Харківської області утворено 7».

Після виборів, які заплановані на 25 жовтня поточного року, говорить Сергій Чернов, відбудеться перерозподіл повноважень та зміна відносин державної та місцевої влади, і у цей перехідній період на Національну поліцію ляже додаткове навантаження. Особливо при передачі та збереженні майна спільної власності територіальних громад з рівня районів на рівень вже укрупнених районів або на рівень базових громад.

«Вважаю доцільним винайти можливість зміцнити матеріальну-технічну базу, збільшити обсяги фінансування підрозділів поліції, у першу чергу тих, які цілодобово боронять громадську безпеку та порядок у населених пунктах області. На позачерговому пленарному засіданні сесії Харківської обласної ради, яке відбудеться завтра, ми плануємо посилити регіональний матеріальний фонд на 25 млн грн. Завдяки цьому рішенню збільшиться матеріальний резерв для забезпечення захистом наших поліцейських, медиків, працівників цивільного захисту», – сказав голова облради.

Крім того, на найближчому засіданні Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області разом із представникам регіональних підрозділів Національної поліції України Сергій Чернов анонсував розгляд питання взаємодії з правоохоронцями для забезпечення протікання виборчого процесу у руслі законності і порядку.

Нагадаємо.