Сергій Чернов взяв участь у щорічному засіданні CORLEAP

Відбулось 10-те щорічне засідання Конференції регіональних і місцевих органів влади Східного партнерства (CORLEAP).

У заході взяли участь: президент КР ЄС п.Апостолос Цицикостас, президент Молдови п.Майя Санду, президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи п.Леендерт Вербеек, співголова Парламентськоі Асамблеї Євронест п. М. Бочоришвілі, член Європарламенту п. Зігфід Муреган, представники місцевих та регіональних влад країн ЄС та Східного партнерства.

Головна теза засідання – реформи децентралізації, які тривають у багатьох країнах CORLEAP, мають бути доведені до завершення відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування.

За словами Президента УАРОР Сергія Чернова, обговорили наступне:

  • Економічний та інвестиційний план, практики поетапного відновлення економік.
  • Внесок у створення Академії державного управління Східного Партнерства шляхом сприяння та мобілізації місцевого та регіонального досвіду.
  • Підтримку зеленого порядку(«зелене місто») – нова нагорода CORLEAP.
  • Необхідність стійкості реформ децентралізації та належного управління в країнах СП.
  • Перегляд багаторічної архітектури СП.
  • Необхідність активізації політики та збільшення допомоги країн ЄС для допомоги своїм сусідам – країнам СП.
  • Заслухали звіт про фіскальну децентралізацію. Затвердили План дій CORLEAP на 2021-2024 рр. 11-та зустріч у 2022 році відбудеться у м. Лібереці( Чехія).

Також, наголошували на необхідності вдосконалювати багаторівневе управління та реформи децентралізації, які проводяться в багатьох країнах CORLEAP.

«Реформи мають бути доведені до завершення відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування через постійний діалог між центральними та територіальними органами влади в особі їхніх національних асоціацій», – вважає президент Конгресу.

Конгрес і надалі підтримуватиме розбудову платформ та рамки для такого діалогу. Це означає, що місцеві та регіональні органи влади повинні мати належні компетенції та фінансові ресурси, мати доступ до фінансування та брати участь у регулярних консультаціях як у планах управління кризою, так і в планах відновлення.

«Залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні є ключовим фактором як для забезпечення демократичних інновацій, так і для відновлення довіри громадян до демократичного управління», – сказав Сергій Чернов.

Нагадаємо.