Голова Харківської обласної ради зустрівся з активістами чорнобильського руху

Сергій Чернов провів робочу зустріч з представниками обласних та міських громадських чорнобильських організацій.

Більша частина питань, що були обговорені під час зустрічі, стосувалися захисту прав ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та отримання ними належного медичного обслуговування.

Зокрема, активісти-чорнобильці висловили вимогу виключити з переліку лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради «Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення». Оскільки, на їх переконання, для включення диспансеру до переліку таких медичних установ немає правових підстав. Втім, погоджуючись з тим, щоб пацієнти з коронавірусною хворобою, вже госпіталізовані там, залишалися до повного одужання.

«Необхідно разом подумати, яких заходів потрібно вжити та які рішення прийняти, щоб не було проблем у пацієнтів, медичних працівників, в цілому зняти соціальну напругу в Харківській області. В мене немає таких повноважень, але я буду говорити з керівництвом обласної державної адміністрації, департаментом охорони здоров’я, щоб ваша пропозиція була прийнята, а чорнобильці отримали можливість реалізувати своє право отримувати медичну допомогу у спеціалізованому закладі», – сказав Сергій Чернов

Голова обласної ради звернувся до присутніх чорнобильців із пропозицією підготувати письмове звернення, де викласти свою позицію та її правове обґрунтування стосовно того, щоб виключити спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення з переліку медичних закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.

«На основі цього  документу я готовий підписати листа на адресу Міністерства охорони здоров’я, де буде сказано про вашу стурбованість та приведені ваші юридичні аргументи».

Крім того, були розглянуті питання призначення директора КНП «Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення», оскільки зараз підприємство очолює виконуючий обов’язки керівника, а також створення наглядової ради при диспансері. За словами Сергія Чернова обидва питання, згідно чинної нормативної процедури, будуть винесені на розгляд депутатів під час найближчої сесії обласної ради.

Нагадаємо.