Останні новини

Органи місцевого самоврядування базового рівня отримають однакові повноваження

У Міністерстві розвитку громад та територій України відбулася онлайн-нарада під час якої обговорювали пропозиції з визначення повноважень органів місцевого самоврядування.

Зокрема йшлося про пропозиції з урахуванням Концепції внесення змін до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації».

В ході відеоконференції прозвучало, що в майбутньому новому законі «Про місцеве самоврядування в Україні» пропонується закріпити принципи розмежування повноважень держави та місцевого самоврядування, а також критерії та принципи передачі повноважень від держави органам місцевого самоврядування.

Відповідно до Європейської Хартії місцевого самоврядування, в новому законі мають намір впровадити принцип, за яким рада громади в межах закону матиме право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене зі сфери її компетенції і вирішення якого не доручено жодному іншому органу.

Також пропонується внормувати перелік власних повноважень громади, які виконуються ними у обов’язковому порядку.

Органи місцевого самоврядування базового рівня отримають однакові повноваження з урахуванням змін у адміністративно-територіальному устрої.

Повноваження районних та обласних рад запропоновано розмежувати між собою і щоб вони визначалися виключно законами. В новому законі планують визначити перелік питань (сфер), вирішення яких не може бути віднесено до повноважень місцевого самоврядування.

Довідково. Раніше Харківська обласна рада разом із Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області підготували пропозиції щодо переліку повноважень районних й обласних рад, а також надіслали їх до Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад для подальшого направлення до Мінрегіону.

Нагадаємо.