У Харкові відбулось засідання Ради регіонального розвитку

Участь у заході взяли Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, представники Харківської обласної ради.

Під час обговорення підкреслили, що починаючи з 2014 року, завдяки реформі децентралізації втричі збільшилися місцеві бюджети, а також бюджети розвитку громад.

Наразі важливо зосередитись на ефективному використанні цих коштів. Головне завдання на сьогодні – дати абсолютно нову якість освіти, медицини, інфраструктури».

Глава Уряду наголосив, що роль місцевого самоврядування надважлива – з точки зору формування середовища, в яке якісно і комфортно інвестувати.

«Одна з найуспішніших реформ Уряду України – реформа децентралізації  – виходить на новий етап: закріплення досягнень та незворотності у Конституції України», – додав очільник Уряду.

Під час своєї промови Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко підкреслив, що саме через зміну якості освіти, охорони здоров’я, адміністративних послуг та безпекових функцій реформа децентралізації повинна дійти до кожного українця.

«До 2020 року ми маємо скласти повністю всі перспективні плани на кожну область і підійти до місцевих виборів з повністю покритою ОТГ мапою України. Ми маємо усунути дискримінацію людей, які сьогодні ще не живуть в об’єднаних територіальних громадах».

В ході зустрічі спікери підкреслювали, що ОТГ – це зовсім інший рівень впливу на владу і можливість реалізувати перспективні напрямки.

Нагадаємо.