Питання повноважень – одне з ключових в реформі місцевого самоврядування

Сергій Чернов провів публічну лекцію в Харківському національному університеті сільського господарства ім. Василенка.

Мова йшла про реформу місцевого самоврядування і модернізацію держави.

«Студенти аграрних вузів – це переважно діти, котрі мешкали у сільській місцевості, і децентралізація безпосередньо пов’язана із розвитком цих територій, бо викликів там найбільше. Молоді люди, які обрали своєю майбутньою професією бути менеджерами, управлінцями різних процесів повинні знати все, що відбувається на державному рівні, бути обізнаними і розуміти те, що державі вони дуже потрібна, особливо в сільській місцевості, вони зможуть себе там реалізувати», – підкреслив Сергій Чернов.

Очільник обласної ради ознайомив студентів із ходом реформи, зазначивши, що в Харківській області створено 23 об’єднані територіальні громади, у яких  проживають вже 380,8 тисяч осіб, а це 14% населення області. Загальна ж площа об’єднаних громад в області 8 тис км. кв., а саме 25% від площі області.

«Дати лад повноваженням – це одне з ключових питань для реформи місцевого самоврядування. Базовий рівень треба максимально завантажити повноваженнями і ресурсами. Решта мають розподілитися за принципом субсидіарності. Не кожна громада зможе надавати усі послуги на своїй території, – утримувати лікарні, будинки інтернати, музичні школи, надзвичайні служби тощо. У таких випадках їх потрібно передавати на вищий щабель врядування».

Так, на думку голови обласної ради, з повноваженнями і ресурсами для їх виконання, органам місцевого самоврядування необхідні кваліфіковані кадри – сучасні менеджери, здатні ефективно і з користю для громади реалізовувати нові можливості. Підготовка ефективних кадрів, підвищення кваліфікації керівників, депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування – невід’ємний аспект розбудови сучасної європейської моделі муніципального та регіонального управління.

Сергій Чернов підкреслив важливість бачення в цьому питання саме  харківських науковців, освітян і практиків.

«Думаю, що це заслуговує на увагу. Бо це виважена точка зору, що має одну мету: зробити організацію влади прозорою, доступною, успішною, спроможною і тією, яка матиме всі можливості надавати якісні послуги людям. Від нас залежить і сьогодення і майбутнє країни і ми все це зможемо зробити, треба тільки повірити в себе».

Нагадаємо.