Сергій Чернов бере участь у презентації змін до Конституції України 

За участю голів асоціацій органів місцевого самоврядування проходить публічна презентація змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Свою доповідь Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов розпочав з підсумків Всеукраїнської наради-семінару, яка 25 вересня 2019 року відбулась під егідою УАРОР.

Зокрема, в ході цього заходу учасники схвалили РЕЗОЛЮЦІЮ. Документ містить перелік змін, які пропонується внести до Конституції України в частині децентралізації.

У своїй промові Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов звертає увагу на низку важливих питань, які потребують якомога швидкого рішення.

За словами Сергія Чернова, Асоціація наголошує на тому, що існує цілий комплекс повноважень, виконання яких буде максимально ефективним лишена субрегіональному рівні і відповідатиме принципу субсидіарності.

Акцент був зроблений на законах, які необхідні для продовження реформування місцевого самоврядування та на обов’язкових змінах в законодавче супроводження.

Сергій Чернов звернув увагу на те, що територіальні громади нерівномірно представлені в районах та обласних радах. Загалом в обласній раді не представлені Барвінківський та Шевченківський райони, а також місто Люботин.

Кількісний склад районних та обласних рад  пропонується  формувати в залежності від кількості громад району чи області, помножених на два.

Відповідно до чинного законодавства, статус та повноваження громад не залежить від кількості виборців, тому громади мають право на рівне представництво у місцевих радах субрегіонального та регіонального рівнів.

Також, УАРОР зробила низку зауважень до Концепції удосконалення законодавства про місцеві вибори у зв’язку з реформуванням місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.

Участь у публічній презентації змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні взяли також: Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак; Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко; Перший заступник Керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов; Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Нагадаємо.