Харківщина – учасник проекту зі співробітництва громад

В рамках всеукраїнського проекту на конкурсних засадах відібрано 25 громад, у тому числі дві міські громади з Харківської області: міста Ізюм та Чугуїв.

Розпочато реалізацію Проекту «Партнерство між міськими та сільськими територіальними громадами як ефективний інструмент місцевого економічного розвитку».

Проект виконується ГО «Інститут громадянського суспільства» за підтримки Проекту «U-LEAD з Європою» і триватиме до кінця 2019 року.

Діяльність проекту направлена на підтримку співробітництва міських та сільських територіальних громад в інтересах своїх жителів, формування добросусідства та можливостей для поширення позитивного впливу міст на розвиток сільських територій.

Чугуїв

Громади-партнери отримають методичну та консультативну допомогу у започаткуванні співробітництва, підвищать кваліфікацію фахівців та набудуть нових навичок та вмінь для підготовки та реалізації проектів в рамках співробітництва.

В кожному партнерстві, за консультаційної підтримки експертів Інституту громадянського суспільства, планується підготувати як мінімум один проект, який може бути поданий для отримання фінансування з ДФРР чи інших джерел.

Кращі практики будуть поширені з метою подальшого стимулювання міжмуніципального співробітництва і діяльності партнерських мереж в інших регіонах України.

Ізюм

«Головне, коли,  відчуваючи  потребу змін, маєш для цього узгоджене  колегіальне рішення, і знаєш як іти до визначеної мети. Також, важливо, аби переваги законодавчого поля, належні податки і збори були використані на розвиток громади максимально ефективно». – голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Довідково: На сьогодні громадами Харківської області укладено 35 договорів співробітництва, охоплено 113 місцевих рад, до складу яких входить 423 населених пункти. В рамках співробітництва утворено 2 спільних комунальних підприємства, підготовлено 33 інвестиційних проекти, з яких 5 вже реалізовані.

За матеріалами: http://oblrada.kharkov.ua

Нагадаємо.