Останні новини

У Харкові обговорили запуск нового проекту для громад

Про принципово нову систему громадської охорони здоров’я говорили під час зустрічі представників Харківської обласної ради з Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина  в Донецьку, паном Вольфгангом Мьоссінгером.

Бюджетний кодекс, передбачає починаючи з 2020 року, в Україні наявність місцевих, регіональних та національної Програми фінансування громадського здоров’я.

«Було прийнято рішення запровадити пілотні проекти зі створення такої програми в двох громадах України. Одна з них планується в Харківській області. Передбачається також залучення експертів з регіону Кінзігталь для її впровадження».пан Мьоссінгер.

У минулому році спільно з обласною радою почали реалізовувати проект Європейського Союзу. В результаті – у Валках, у Чугуєві та Первомайському почали реалізовуватися проекти за німецькою моделлю. Це проекти у сфері серцево-судинних захворювань, роботи з сім’ями, де є паліативні пацієнти або люди з інвалідністю, також проекти, пов’язані з реабілітацією дітей з інвалідністю.

Минулого тижня відбулося спільне засідання Міністерства, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Світового банку та U-LEAD, де було прийнято рішення розробити проект місцевої Програми громадського здоров’я.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов коментуючи ініціативу, запевнив у підтримці реалізації проекту, який зможе підвищити спроможність обраної громади. Також, очільник облради повідомив про те, що найближчим часом буде проведена зустріч, на якій обговорюватимуть питання його створення. «Почавши процес на обласному рівні, зможемо імплементувати досвід в громадах».

Нагадаємо.