На Харківщині започаткують регіональний конкурс «Агротуризм»

«Цього року на основі досвіду партнерів з Великопольщі ми підготуємо положення та запровадимо регіональний конкурс «Агротуризм».

Інформацію під час візиту до Брюсселю озвучив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Харківська обласна рада активізувала роботу з міжнародними програмами та конкурсами», – повідомив очільник облради.

Буде продовжено роботу з вивчення практичного застосування Ініціативи ЄС «LEADER» Програми розвитку сільських територій. Корисним для Харківщини буде досвід різних регіонів Європи про сільськогосподарський устрій, умови та етапи становлення.

«Це дасть можливість більш ґрунтовно підготувати Концепцію Програми розвитку сільських територій Харківської області».

Сьогодні Харківщина активно переймає професійний досвід колег щодо розвитку сільських територій в рамках навчальних візитів до Польщі. Харківщина та Великопольське воєводство є партнерами в проекті «Рівний рівному».

Довідково.

Агротуризм може бути одним із важливих доходів у загальному бюджетному фонді села, за умови посилення ролі держави у процесі відтворення в системі туризму. Спеціально уповноважені ограни можуть здійснювати активну політику залучення і привернення уваги потенційних клієнтів, а також, здійснювати на мотивованій основі підтримку приватного турпідприємця на селі (мікрокредитування, сприяння інноваційним нововведенням, раціоналізаторським ідеям, підтримці суспільних ініціатив тощо).

 Різновидом агротуризму є поєднання роботи з відпочинком, коли в обмін на участь у сільськогосподарських роботах частину дня турист / землероб отримує житло і харчування, без платежів грошей між двома сторонами. Такий тип взаємодії фермерів і туристів організовується в багатьох країнах світу.

Нагадаємо.