Верховна Рада не встигає врегульовувати роботу місцевого самоврядування після виборів

Харківська обласна рада спільно з Асоціацією започаткували серію заходів, спрямованих на роз’яснення дій щодо проведення першої сесії новообраних рад.

Про це у спецпроєкті Громадського радіо і Харківської облради про хід децентралізації «Де це?» виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов.

«Це важливо, адже значна частина об’єднаних територіальних громад утворена в адміністративному порядку. Наприклад, у Харківській області з 56 ОТГ лише 24 утворені добровільно. Тому люди в багатьох випадках нові, і треба їм допомагати.

Крім того, варто зауважити, що не все належним чином врегульовано в законодавстві, і це наша загальна біда. Бо законотворці не встигають за реальними діями, які відбуваються у місцевому самоврядуванні».

За словами Миколи Тітова, на місцевих виборах 25 жовтня люди обрали депутатський корпус в міські, селищні та сільські ради, але досі немає чіткого розмежування повноважень цих рад.

«Відбулося укрупнення як на рівні районів, так і подекуди на рівні громад. Районів у нас залишилося 7, але чи є вони правонаступниками майна колишніх районів, чи можуть вони розпоряджатися майном, контролювати виконання бюджету громад тощо? Ніхто не знає, адже закону немає.

Із одного боку, ми можемо провести першу установчу сесію, адже, у відповідності до законодавства, якщо територіальна виборча комісія зареєструвала не менше, ніж дві третини складу депутатського корпусу, протягом двох тижнів можна скликати першу сесію. Але біда у тому, що як тільки ми проведемо першу сесію нового скликання, то ради, які увійшли до складу укрупненої громади, втрачають свої повноваження. Вони втрачають, але новий голова, нові депутати не набувають повноважень розпоряджатися тими радами, кадрами, які розпущені, а там треба звільняти, попереджати. Як це робити, якщо немає відповідної законодавчої норми?», – зазначив перший віцепрезидент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов.

Він також повідомив, що необхідний законопроєкт – 3651-д «зареєстрований, прийнятий у першому читанні і направлений на доопрацювання. За графіком, із 17 листопада розпочинаються пленарні засідання, і ми сподіваємося, що він незабаром буде ухвалений у другому читанні, терміново підписаний, терміново опублікований з тим, щоб ради отримали реальні важелі реалізації своїх повноважень».

Нагадаємо.