У Харківській області затверджена Програма територіальної оборони

На пленарному засіданні позачергової сесії Харківської обласної ради прийнято рішення затвердити Програму територіальної оборони Харківської області на 2022 рік.

«Територіальна оборона залишається на сьогодні одним з найбільш економічних та доцільних способів забезпечення і підтримання на високому рівні обороноздатності держави, захисту населення від ризиків виникнення надзвичайних ситуацій та загроз військового характеру. На сучасному етапі чинна система територіальної оборони потребує оновлення, розв’язання проблем її функціонування та впровадження нових підходів і методів до її забезпечення. Існує нагальна потреба у вдосконаленні законодавства, систем управління, підготовки військових частин територіальної оборони та населення, логістичного забезпечення», – зазначають розробники Програми.

Підставою для розроблення Програми є необхідність завчасно у мирний час створити сприятливі умови для вжиття відповідних додаткових заходів щодо удосконалення:

  • формування у мирний час та розгортання в особливий період підрозділів територіальної оборони;
  • організації та підтримання у постійній готовності системи управління територіальною обороною в області;
  • взаємодії обласної державної адміністрації та органів військового управління при підготовці до виконання та при виконанні завдань територіальної оборони;
  • військово-патріотичного і духовно-морального виховання населення, прищеплення почуття особистої відповідальності за захист Батьківщини, міста, селища, своєї родини.

Крім цього розробники програми передбачали гостру потребу в удосконаленні теоретичної та практичної підготовки особового складу до виконання завдань територіальної оборони в особливий період з:

  • адміністративно-правових основ режиму воєнного стану;
  • порядку взаємодії між державними органами, забезпечення належних умов підтримання публічної безпеки та порядку в умовах особливого періоду;
  • надійного функціонування в умовах особливого періоду органів державної влади та органів військового управління;
  • стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) Збройних Сил України та інших військових формувань;
  • охорони та оборони важливих об’єктів і комунікацій життєдіяльності в умовах особливого періоду;
  • тактичної, тактико-спеціальної, інженерної, вогневої, медичної та психологічної підготовки особового складу підрозділів територіальної оборони.

Детальніше з програмою можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо.