В Україні вшановують пам’ять жертв Голокосту

27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

Голокост з грецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в цей день звернувся до земляків зі словами:

«27 січня Харківщина разом із усією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту – трагедії, що за часів Другої світової війни забрала життя мільйонів людей. Цілеспрямовані масові вбивства нацистами у 1933–1945 роках лише через етнічну належність є однією з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства.

У числі невинних жертв і десятки тисяч загиблих мученицькою смертю у Дробицькому Яру. Увічнені на камені біля підніжжя Менори прізвища людей тієї трагедії невимовним болем промовляють до сучасників і нащадків, аби подібне ніколи не повторилося.

Схиляємо голови у скорботі за полеглими у безіменних могилах і закатованими в печах крематоріїв та зробімо все можливе, щоб побудувати майбутнє, в якому всім будуть гарантовані найголовніші суспільні цінності – свобода, рівність, гуманізм, мир і порозуміння.

Вічна пам’ять усім жертвам Голокосту!»

Довідково. «Акції зачисток» уперше проводилися айнзацгрупами на території окупованої Галичини. Протягом тижня внаслідок погромів, ініційованих нацистами, у Львові загинули 6000 євреїв. «Остаточне вирішення» призвело до знищення євреїв Галичини у таборах і гетто Тернополя, Дрогобича, Борислава, Сколе, Стрия та ін. міст. Загалом загинуло 610 000 євреїв.

Нагадаємо.