Сергій Чернов: Обласна рада вибудувала дієвий і прозорий механізм для управління майном спільної власності громад

Аналізуючи діяльність Харківської обласної ради, Сергій Чернов торкнувся питання управління об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області.

Як повідомив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області перебувають 233 суб’єкта господарювання, а саме: 191 юридична особа, з них 94 бюджетні заклади (установи), 97 госпрозрахункових підприємств разом із 42 структурними підрозділами, які користуються майном спільної власності.

Для ефективного управління установами та організаціями регіону з 2016 до 2020 року до спільної власність територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області прийнятий Комунальний заклад «Харківській обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Надія».

З метою надання комплексної допомоги жінкам, у тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених, або звільненням з місць позбавлення волі, або потраплянням у ситуації торгівлі людьми чи рабства, або вчиненням стосовно них гендерного насильства рішенням Харківської обласної ради у 2017 році створена комунальна установа «Кризовий соціальний центр для жінок».

У рамках проведення реформи фінансування сфери охорони здоров’я 52 комунальні заклади охорони здоров’я перетворені у комунальні некомерційні підприємства.

Для здійснення аналізу та перевірки проєктів фінансових планів, звітів, інших питань фінансово-економічної діяльності обласних комунальних підприємств обласної ради, у тому числі медичної галузі, створена та діє фінансова комісія, до складу якої входять депутати та представники виконавчого апарату обласної ради.

«За результатами узагальнення бухгалтерської звітності наданої комунальними підприємствами за 2015 рік по області нараховувалося 11 збиткових підприємств. Впродовж п’яти років депутати та виконавчий апарат обласної ради вживали заходи щодо удосконалення фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств, виведення комунальних підприємств із збитковості, оптимізації структури збиткових комунальних підприємств.

Завдяки проведеній плідній роботі у спільній власності на сьогодні налічується лише 5 збиткових із 29 комунальних підприємств, що працюють», – повідомив голова обласної ради.

Діяльність Харківської обласної ради спрямована, наголошує Сергій Чернов, на вдосконалення системи управління майном спільної власності, його ефективного використання та на підставі цього, поповнення обласного бюджету за рахунок надходжень від оренди цілісних майнових комплексів та окремого майна, відчуження, контролю за надходженням податків від обласних комунальних підприємств.

Особлива увага була приділена забезпеченню майнових основ місцевого самоврядування та посиленню роботи з виконання комплексної Програми сприяння ефективності, використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області на 2017-2021 роки.

За цей час виготовлено 84 технічних паспорти на об’єкти нерухомості, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, та передані на баланс 13 суб’єктів спільної власності.

Нагадаємо.