Сергій Чернов: Жоден космічний старт не обходився без участі харківських вчених

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов нагадав землякам про внесок Харківщини у вивчення космічного простору та Всесвіту.

“12 квітня 1961 року льотчик-космонавт Юрій Гагарін першим здійснив політ у космос на космічному кораблі «Восток». Політ тривав 1 годину 48 хв.

Головне досягнення було в тому, що людина облетівши земну кулю, благополучно повернулася на Землю. Ім’я першого космонавта Юрія Олексійовича Гагаріна знають мільйони людей в усьому світі.

Створення і вихід в космос ракети «Восток», конструювання «розуму» – систем управління для ракет робили харків’яни.

Обов’язково треба сказати, що жоден космічний старт не обходився без участі харківських вчених, унікальної апаратури, яка розроблялася нашими конструкторами. У 1960-х роках Харків був одним з ключових міст, які забезпечували розвиток космічної науки. Більше 30 заводів виробляли деталі для ракет, створювали системи управління та різні прилади для освоєння Всесвіту.

Харків і Харківська область – світовий рекордсмен за кількістю космонавтів. Більше тридцяти наших земляків були зараховані в загін космонавтів СРСР; на квітень 2008 року двадцять один з них літали у космос.

Така велика кількість космонавтів пояснюється тим, що колись у нас було п’ять вищих авіаційних училищ і один авіаційний інститут (зараз залишилися два: Харківський університет Повітряних Сил ім. І. Кожедуба та Національний аерокосмічний університет ім. М. Жуковського).

До речі, Олексій Леонов, який теж закінчив Чугуївське військово-авіаційне училище льотчиків, у 1965 році першим вийшов у відкритий космос.

Політ Гагаріна визначив майбутнє не одного покоління людей, які живуть мріями про космос. Як сказав пізніше інший американський астронавт Нейл Армстронг, відтепер земляни літатимуть у космос через ті двері, які відчинив Гагарін.

12 квітня – день початку епохи пілотованих космічних польотів. Це спільне свято багатьох людей і народів, що поєднує минуле, сьогодення і майбутнє! Вітаю всіх із цією знаменною датою!”, – прокоментував Сергій Чернов на своїй сторінці в Фейсбук.

Нагадаємо.