Останні новини

У Харкові пройшов Міжнародний науковий форум

Учасників із семи країн – Швеції, Німеччини, Сербії, Польщі, Білорусі, Норвегії, України – зібрала Міжнародна науково-практична конференція «Університетсько-шкільні кластери».

Захід проходив у Харківському гуманітарному університеті «Народна українська академія».

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, розпочинаючи промову наголосив, що сучасний глобалізований світ, зростаюча роль економіки знань, стрімкий розвиток технологій, передусім інформаційних, вимагають у кожній сфері діяльності шукати нові підходи, які б відповідали викликам сьогодення. Перш за все це стосується освіти – галузі, яка формує майбутнє нації, виховує нове покоління, яке поведе країну уперед.

«Застосування такої передової практики як поєднання в одному кластері шкільних закладів та установ вищої освіти має значні перспективи та особливе значення для нашого регіону, оскільки відомо, що Харків – наукова та студентська столиця України», – зазначив Сергій Чернов.

За його словами, знайомство з практикою утворення університетсько-шкільних кластерів демонструє нові широкі можливості, що відкриваються для шкіл та вузів, які отримають змогу працювати у єдиному інформаційно-навчальному просторі, застосовувати спільні підходи до роботи з молоддю, умови для обміну педагогічним досвідом.

«Для шкіл, зокрема, якісно вищий рівень підготовки вчителів, доступ до інтелектуальних та матеріально-технічних ресурсів вищих навчальних закладів.

Що стосується вищих навчальних закладів, то вони у свою чергу отримують підготовлених абітурієнтів, добре мотивованих  та цілеспрямованих студентів, взаємодію із громадськістю у новому вимірі для просування власного бренду та філософії роботи з молоддю», – сказав голова обласної ради Сергій Чернов

Довідково. Традиційна лютнева конференція в ХГУ «НУА» вже у вісімнадцятий раз зібрала провідних фахівців України та міжнародних учасників.

Нагадаємо.