В окремих районах Харківщини існує дефіцит фінансування захищених статей

85 мільйонів гривень складає незабезпеченість захищених статей у низці районів Харківщини.

В обласній раді відбулось засідання постійної комісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації.

Під час засідання обговорювали пропозиції змін до обласного бюджету в частині розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 69,7 млн грн на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа».

За інформацією Департаменту фінансів Харківської ОДА в межах розподілу кошти планується спрямувати на закупівлю:

  • дидактичних матеріалів,
  • музичних інструментів,
  • сучасних меблів,
  • комп’ютерного обладнання,
  • відповідного мультимедійного контенту для початкових класів;
  • на підготовку тренерів-педагогів, супервізорів, проведення супервізії та підвищення кваліфікації педагогічних працівників – 17,8 млн грн.

У роботі комісії взяв участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, який висловив занепокоєння незабезпеченістю захищених статей видатків у низці районів Харківщини у сфері освіти та охорони здоров’я.

Керівник профільного департаменту облдержадміністрації зазначив: «На жаль, деякі райони не виконали із самого початку і зараз не виконують 77 статтю Бюджетного кодексу щодо затвердження місцевих бюджетів. Це 4 міста і 9 районів області. Загальна сума боргу на сьогодні за захищеними статтями близько 85 млн грн».

За словами Сергія Чернова ситуація вимагає постійного контролю обласної влади, аби в результаті не постраждали люди, залишившись без заробітної платні.

Сергій Овсянніков зауважив, що «певний вплив на місцях справляє фактор очікування державної підтримки у сферах освіти й медицини, а також запевнив голову обласної ради у тому, що з районами проводиться роз’яснювальна робота. Відтак, питання справді контрольоване обласною виконавчою владою».

Нагадаємо.