Сергій Чернов: Головні випробування для місцевого самоврядування – попереду

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов підкреслив ключову роль саме місцевого самоврядування на шляху до завершення децентралізації в країні.

«На жаль, до другого етапу реформи, який був визначений Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади ще у 2014 році, в силу певних причин ми не дійшли: немає чіткої ресурсної бази для забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування та не сформовані їх виконавчі органи. Це все мало б бути закріплено у Конституції, разом з тим утворені громади також не зафіксовані в Основному законі.

Головне ж не у визначеннях і назвах, а у повноваженнях. Якщо б було записано у Конституції, що держава фінансує і забезпечує делеговані повноваження, то ставлення до місцевого самоврядування було б дещо іншим», – підкреслив Сергій Чернов.

Сергій Чернов зауважив, що новостворені громади й ради різних рівнів, у тому числі укрупнених районів, вже найближчим часом можуть зіштовхнутися з новими викликами.

«Є проблеми й ризики, ми бачимо зокрема, що податки та збори з районного рівня намагаються до кінця року забрати. А з урахуванням дефіциту державного бюджету зменшаться галузеві субвенції, що унеможливить в повному обсязі фінансування навіть соціальної інфраструктури. Тож погіршиться якість надання послуг, унаслідок чого й рівень життя у громадах. Буде складно, тому варто об’єднувати зусилля усіх небайдужих, щоб відстояти вплив та можливості місцевого самоврядування, переконаний, за ним майбутнє. Від кожного, хто працює у місцевому самоврядуванні залежать перспективи розвитку регіону і долі людей», – сказав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Нагадаємо.