На Харківщині російську мову ніхто не забороняв

Таку інформацію щодо статусу російської мови в Харківській області оприлюднив на своїй сторінці в Facebook голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Трактування в місцевих ЗМІ рішення недавньої сесії Харківської облради (до речі через 7 днів після її проведення) про нібито скасування статусу регіональної російської мови на території області невірне.

Так сказав кореспонденту Укрінформу голова Харківської облради Сергій Чернов.

«Дійсно, на сесії обсовета 6 грудня о числі інших розглянуто і питання про статус російської мови. Цей статус був затверджений як регіональний на сесії облради 30 серпня 2012 року в рамках прийнятого в липні того ж року рішення сесії Верховної Ради про регіональні мови нацменшин в руслі закону про державну мовну політику. Коли ж в лютому 2018 року по зверненню 57-ми депутатів ВР Конституційний суд України визнав цей закон неконституційним, він був відразу скасований.

Сесія Харківської облради 6 грудня також скасувала рішення сесії від 30 серпня 2012 року «Про першочергові заходи щодо виконання в Харківській області закону України «Про засади державної мовної політики», де посадові особи були зобов’язані володіти державною та російською мовами, дублювати назви топонімів та акти місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування. Але статус російської мови, як регіональної мови нацменшин не скасований», – зазначив Чернов.

За його словами, нині на території Харківської області поряд з державною українською мовою в побуті діють ще три десятка мов, включаючи російську.

«Російську мову, що стала мовою міжетнічного спілкування в регіонах, які, як і Харківщина, межують з Росією, ніхто не забороняв. Вона зберігає свій статус в рамках рішення сесії Харківської облради від 3 червня 2006 року, прийнятого, в свою чергу, в рамках європейської Хартії регіональних мов нацменшин від 5 листопада 1992 року», – зазначив Чернов.

За його словами, розтиражоване в місцевих ЗМІ невірне трактування рішення недавньої сесії Харківської облради – ні що інше, як інформаційне вкидання популістів: «Вони традиційно використовують мовну тему в передвиборній гонці, яка вже розпочалася.

У той же час, політики повинні керуватися тільки вільним волевиявленням людей в ім’я миру і стабільності».