У Харкові обговорювали методи реагування на екологічні порушення

Питання незаконних вирубок лісів, проблеми інвентаризації земель, відсутності очисних споруд в регіоні днями обговорювали у Будинку рад.

Йшлося про необхідність ефективного реагування правоохоронцями на встановлені факти злочинів та механізми попередження незаконного поводження з природними ресурсами.

Участь у засіданні взяв голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Це питання на сьогодні дуже актуальне й на мою думку складається з двох частин. По-перше, є недосконалість законодавчих та нормативних документів, яка сприяє порушенню на місцях. Я вважаю, неврегульованим питання на законодавчому рівні, що стосується лісосмуг, яких в області понад 70 тис гектар. Вони не належать сьогодні до державної власності й через те, що вони незахищені, дуже часто на них проходять незаконні рубки. Вважаю, що саме на цих насадженнях повинна першочергово бути проведена інвентаризація, використані усі можливі механізми з тим, щоб кожен клаптик мав свого господаря».

В межах повноважень обласна рада з початку січня 2017 року розглянула 20 клопотань Державної служби геології та надр, з них депутатський корпус прийняв 11 позитивних рішень, зокрема, щодо організації трьох заказників місцевого значення.

«Екологічна складова була, є і буде дуже важливою. Питання екології стосуються кожної родини, та кожної громади. Реакція контролюючих органів повинна бути миттєвою, прозорою та ефективною. Обласна рада готова в межах своїх компетенцій впливати на ці всі процеси, щоб навести лад у цьому питанні в області», – підкреслив голова обласної ради.

Довідково. На сьогодні існує більше 50 кримінальних проваджень, котрі стосуються вирубки лісів. Станом на липень 2019 року збитки завдані лісу становлять 61 млн грн».

Нагадаємо.