Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував рішення Центральної виборчої комісії щодо призначення виборів до районних рад.
Сергій Чернов подякував усім, хто, об’єднавшись, відстоював конституційні права жителів територій обирати своїх представників до субрегіонального рівня рад.
«Послідовна і системна робота практиків та науковців у сфері місцевого самоврядування, переконливий діалог з парламентарями, урядовцями, членами виборчої комісії у підсумку дав саме той результат, який зараз потрібен країні –продовження децентралізації і побудову цілісного й логічного адміністративно–територіального устрою країни», – зазначає Сергій Чернов.
За його словами, після виборів 25 жовтня, на всіх щаблях організації влади доведеться чимало змінювати. Там, де зараз немає об’єднаних громад, а це 55% території країни, з’являться ОТГ, які впродовж певного періоду будуть створювати виконавчі органи, аби зрештою на місці надавати максимальну кількість послуг своїм жителям.
«Більше не матимемо клаптиковості й неоднорідності устрою, – говорить Сергій Чернов. – Адже об’єднані громади будуть тепер не в окремих частинах нашої держави, а повсюдно. В Україні буде створено 1450 ОТГ, зокрема, 56 – на Харківщині.
Водночас проведення виборів до районних рад означає, що ми зберігаємо збалансовану трирівневу систему управління – базовий рівень громад, субрегіональний рівень укрупнених районів та обласний або ж регіональний щабель.
490 колишніх районів тепер укрупняться до 136. У Харківській області утвориться 7 районів – Богодухівський, Ізюмський, Красноградський, Куп’янський, Лозівський, Харківський, Чугуївський. У майбутніх центрах укрупнених районів будуть формуватися органи центральної влади – міжрайонні суди, прокуратура, податкова, центри пенсійного фонду, центри ДСНС».
Очільник обласної ради Сергій Чернов вкотре наголошує на доцільності й важливості рішення ЦВК щодо призначення виборів до райрад:
«15 серпня спливав термін, коли виборча Комісія могла призначити вибори до районних рад. І саме таке рішення ЦВК є єдино правильним, зважаючи на чіткі норми Конституції України, законодавче підгруня та вимоги часу.
У післявиборчий період, коли субрегіональний рівень місцевого самоврядування виконуватиме належні йому повноваження, в тому числі з управління спільним майном територіальних громад, є підстави говорити, що в Україні забезпечено умови для формування спроможного базового рівня без катаклізмів та шалених випробувань для людей».
Нагадаємо.