Останні новини

Президент України доручив завершити децентралізацію

Після завершення процесу децентралізації – провести місцеві вибори на новій територіальній основі.

«Невідкладне завершення процесу децентралізації, в тому числі внесення змін до Конституції України щодо передачі реальної влади, фінансів та ресурсів на місця».

Президент України Володимир Зеленський доручив Уряду та Верховній Раді України завершити основоположну реформу – реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Ключові завдання Глава держави озвучив під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів, правоохоронних органів 2 вересня.

Серед завдань:

  • Невідкладне завершення процесу децентралізації, в тому числі внесення змін до Конституції України щодо передачі реальної влади , фінансів та ресурсів на місця
  • Завершення секторальної децентралізації, наближення послуг до кожного мешканця громади, забезпечення їх якості;
  • Визначити остаточні правила формування державного адміністративно-територіального устрою;
  • Закріпити межі кожної адміністративно-територіальної одиниці;
  • Завершити об’єднання територіальних громад;
  • Реформувати місцеві органи виконавчої влади, які, серед іншого, будуть контролювати законність рішень новоутворених органів місцевого самоврядування;
  • Провести місцеві вибори на новій територіальній основі.

Термін для втілення цих завдань – 2019-2020 роки.

Процес децентралізації вважає продуктивною реформою для країни голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Другий етап передбачає впровадження реформ місцевого самоврядування територіальної організації влади відповідно до концепції і заходів, затверджених Урядом і дорожньою картою.

Зокрема, реформування районного рівня, мова йде про укрупнення районів і розуміння того, які повноваження з базового рівня будуть делеговані на районний рівень.

На обласному і районному рівнях має бути спроможне місцеве самоврядування, зі своїми радами і виконавчими комітетами. І паралельно з цим впроваджується механізм префектури, тобто нагляду, але не за місцевим самоврядуванням, а за законністю прийняття рішень місцевим самоврядуванням».

 Нагадаємо.