На Харківщині розпочалася операція «Новорічна ялинка 2020»

Ялинки на території Харківської області взяли під посилену охорону.

За даними Державної екоінспекції в Харківській області, головною метою операції є охорона хвойних насаджень від незаконної вирубки.

Інспектори виявлятимуть незаконні вирубки та контролюватимуть перевезення новорічних ялинок, а також дотримання правил торгівлі, законність реалізації та придбання ялинок на території міста та області.

В установі нагадали, що лісокористувачі мають право відпускати хвойні дерева лише за наявності відповідних  документів та товарного клейма на зрубі кожної ялинки. Дерево без клейма вважається зрубаним незаконно.

За шкоду, заподіяну лісу внаслідок самовільної рубки, також розраховуються збитки.

Відповідно до ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна порубка, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників, знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка і самосіву тягнуть за собою штраф у розмірі від 510 до 1 020 грн, для посадових осіб – від 2 550 до 5 100 грн.

Відповідно до ст. 88-1 КУпАП порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу тягне штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів (від 510 до 1 700 грн) доходів громадян з конфіскацією.

Нагадаємо.