Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів нараду з метою з’ясування ризиків при завершенні поточного бюджетного року та плануванні бюджету-2021.
За підсумками наради Сергій Чернов зазначив, що наповнення обласного бюджету відбувається з незначним перевиконанням:
«Наразі обласний бюджет виконується на 103%. До кінця року не передбачається проблем у фінансуванні обласних комунальних установ, закладів та некомерційних підприємств, де засновником є обласна рада.
Занепокоєння викликає виконання зведеного бюджету області, особливо щодо незабезпеченості деяких районів за захищеними статтями, якими насамперед є зарплата й енергоносії».
Як зазначила голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна, впродовж тривалого періоду склалася тенденція, коли такі райони, як Сахновщинський, Чугуївський, Лозівський, місто Первомайський допускають на кінець року незабезпеченість фінансування за захищеними статтями. Цей рік теж став не винятком.
«Станом на 1 листопада 2020 року незабезпеченість в цих районах за захищеними статтями становить майже 20 млн грн, – повідомила Людмила Немикіна. – Так, наприклад, у Лозівському районі – 1,6 млн грн, у Сахновщинському – 1,9 млн грн, у Чугуївському – майже 7 млн грн.
Керівники місцевого самоврядування й виконавчої гілки влади у районах мають усвідомлювати свою відповідальність за обов’язкове виконання 77 статті Бюджетного Кодексу».
Очільник обласної ради наголосив, що найбільші бюджетні ризики фінансисти сьогодні пов’язують з формуванням бюджету-2021, особливо районного рівня. Це пояснюється законодавчою неврегульованістю питання з наповнення дохідної частини районних бюджетів у зв’язку з позбавленням їх податкових надходжень.
Водночас на субрегіональному рівні залишаються зобов’язання у видатковій площині. Йдеться про виконання програм соціально-економічного розвитку територій, утримання інфраструктури, майна спільної власності районів, а саме: районних лікарень, музичних шкіл, ДЮСШ, клубів, музеїв, бібліотек, що мають перейти за правонаступництвом до новостворених районів.
«Важливо забезпечити безперебійну роботу цих комунальних підприємств та закладів спільної власності територіальних громад районів, аби люди на місцях не відчули незручностей, а якість послуг, щонайменше, не погіршилася», – сказав Сергій Чернов.
Сергій Чернов також запевнив, що обласна рада готує свої пропозиції стосовно внесення змін до Бюджетного Кодексу, щоби знайти можливості податкових надходжень для рівня районів на перехідний період, до внесення змін у Конституцію України. Аби була податкова база забезпечення функціонування комунальних установ, які перейдуть на рівень новостворених районів.
Нагадаємо.