Останні новини

Сергій Чернов: Сегмент, в якому журналісти можуть реалізуватись, давно потребує перезавантаження, інвестицій та нового підходу

Професійне свято відзначили журналісти України. Депутат Харківської обласної Ради Сергій Чернов привітав журналістів та проаналізував ситуацію на медіаринку області.

“Професійне свято відзначають представники особливої професії, в якій дуже багато залежить від громадянської позиції, відповідальності і таланту. Сьогодні День журналістів.

З кожним роком змінюються засоби та формати передачі інформації. Але незважаючи на розвиток платформ, залишаються затребуваними тільки ті, що демонструють приклад якості, об’єктивності, глибини, дотримання професійних стандартів.

За родом своєї діяльності я постійно спілкуюсь з журналістами, маю багато знайомих серед представників цієї професії, знаю про проблеми і складності в роботі. Сподіваюсь маю моральне право висловити думку, що Харків давно не бачив нових і яскравих проектів, при тому, що є хороші журналісти і є ідеї. Місцеві ЗМІ не створюють конкурентно спроможних програм, загалом всі обмежуються випуском новин та бесідою у студії. На жаль зовсім зникли такі жанри, як історичні програми або документальні фільми, і я навіть не кажу про дитяче мовлення.

Взагалі, якщо аналізувати, друкована преса давно перейшла в інтернет і там вона більш затребувана. На улюблені телевізійні інтернет-канали підписуються прихильники. Проте в цих змаганнях за аудиторію щезли особистості, обличчя, які б асоціювалися з професією журналіста в нашому регіоні. Нових зірок давно не запалювали.

У Харківської журналістики багата історія, традиції і досвід. Але часто молоді журналісти отримавши дипломи, намагаються шукати самореалізації у столиці або взагалі залишають країну. Разом з тим журналістами сьогодні називають себе й ті, хто не має відповідної освіти чи досвіду, але за іронією долі працює в певних виданнях, на радіо чи телебаченні.

Я – за професійну журналістику! В нинішнє століття інформаційної війни роль журналіста має особливе значення. Але сегмент, в якому журналісти можуть реалізуватись, давно потребує перезавантаження, інвестицій та нового підходу.

Щиро вітаю журналістів Харківщини з професійним святом і бажаю більше цікавих новин та співрозмовників, зростання аудиторії, нових ідей, творчих амбіцій і можливостей для їх реалізації!”, – написав Сергій Чернов в Фейсбук.

Нагадаємо.