Останні новини

Сергій Чернов: Обласна рада відпрацьовує механізми проведення пленарного засідання дистанційно

Про це очільник Харківської обласної ради Сергій Чернов сказав в ефірі програми «Де це?» на Громадському радіо.

Паралельно з ухваленням Верховною Радою спеціального закону, що надає органам місцевого самоврядування можливість проводити сесії онлайн, говорить Сергій Чернов, Харківська обласна рада підготувала відповідні зміни до Регламенту ради та Положення про постійні комісії.

Зі свого боку депутати обласної ради давно опрацьовують проекти рішень дистанційно.

Наразі актуальним питанням в організації засідання онлайн є вибір відповідного інтернет-майданчика, який дозволить працювати одночасно 120 депутатам і доповідачам з сесійних питань.

Говорячи про можливий порядок денний дистанційної сесії, голова облради зазначив:

«Ймовірні зміни до бюджету області. Ми чекаємо відповідного рішення Верховної Ради України. Після внесення змін до держбюджету, зорієнтуємося щодо акцентів коректив на обласному рівні. У разі необхідності затвердження нових регіональних програм або внесення змін до чинних, ці питання теж будуть включені до порядку денного. Наразі передача субвенцій в межах ухвалених програм рішенням сесії облради делеговано облдержадміністрації».

При обговоренні форматів роботи обласної ради у майбутньому і можливості запровадження дистанційних сесій і надалі, Сергій Чернов висловив переконання, що після карантину слід повернутися у звичний режим:

«Не може спілкування на відстані замінити живий діалог у залі. Де стосується обміну інформації та підготовки документів – це можливо. А там, де йдеться  про ухвалення доленосних рішень, створення можливостей для  обговорення, залучення громадськості, то ефективний механізм – проведення засідання в залі». 

Нагадаємо.