Останні новини

Економічний розвиток сільських територій Харківщини обговорили в Бельгії

13 лютого у Брюсселі відбулось шосте засідання робочої групи Комітету регіонів ЄС-Україна з питань децентралізації.

Результати співпраці Харківщини з Великопольським воєводством в столиці Європейського Союзу презентував Голова Харківської обласної ради, президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов. Зокрема, йшлося про можливість для розвитку завдяки ініціативі «Рівний рівному».

«Харківська обласна рада має за мету економічний розвиток сільських територій. Для закріплення успіху реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади необхідно сформувати сприятливе середовище для створення робочих місць на селі, активізації місцевих ініціатив, розвитку малого та середнього бізнесу».

Особливо цінним для делегації Харківщини став досвід роботи структур і установ, які опікуються розвитком сільських територій.

«Передусім вразила велика кількість інституцій, що працюють як єдиний механізм для гармонійного життя села на всій території воєводства. Вони – надійні перевірені партнери у реалізації проектів. Їх діяльність орієнтується саме на розвиток людського потенціалу – знань, практичних навичок, активної громадської позиції», – зазначив Сергій Чернов.

В період децентралізації дуже важливо, аби українські громади відчули себе частиною великої європейської спільноти. “Саме тому для нас такий важливий саме регіональний та місцевий вимір співробітництва з ЄС”

Довідково. Ініціатива «Рівний-рівному» розроблена в рамках Робочої групи «Комітет Регіонів-Україна». Вона спрямована на розвиток партнерських відносин між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також забезпечення обміну досвідом, що сприяє місцевому та регіональному розвитку.

Нагадаємо.