Голова Харківської обласної ради, голова Ради партнерів-бенефіціарів Сергій Чернов взяв участь у засіданні Ради партнерів-бенефіціарів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді».
Йшлося про стан реалізації заходів в першому півріччі другого року виконання проєкту, організаційно-кадрові питання. Також розглянули пропозиції щодо організації проведення конкурсу міні-грантів у поточному році.
Учасники засідання, обговорюючи підсумки дії в регіоні проєкту, наголосили на його значущості для формування ефективної ланки первинної медичної допомоги у громадах області.
Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов підкреслив, що позитивний досвід, з інформування громад зокрема, набутий під час втілення проекту, потрібно провадити і надалі.
Голова облради виступив з ініціативою щодо подальшого функціонування Ресурсного центру, який було створено в рамках проекту, у якості платформи для продовження широкої інформаційної кампанії відносно надання медичних послуг, залучення фахових спеціалістів для продовження практики профілактичних оглядів в населених пунктах області.
«На жаль, не має системної роботи з інформування людей про хід медичних перетворень. Позитивний досвід, який напрацьовано завдяки проєкту, потрібно систематизувати і продовжувати плідну роботу після його завершення. Проєкт можна вважати ефективним, якщо він має продовження навіть після завершення гранту. Харківська обласна рада розуміє необхідність підсилення медичної складової у громадах, як партнер проєкту обов’язково використовуватиме потенціал Ресурсного центру та надасть для цього відповідну фінансову підтримку. Продовжувати розвивати медичну галузь регіону також можна і через обласний конкурс міні-проєктів «Разом у майбутнє», – зауважив Сергій Чернов.
Як повідомила секретар Ради партнерів-бенефіціарів, начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Олена Кулик, проєкт сприяв зростанню у регіоні кількості фізичних осіб-підприємців, які впроваджують приватну медичну практику.
За час дії проєкту зареєстровано 16 лікарів, які є фізичними особами-підприємцями: по два у Лозовій та Мерефі, по одному у Вовчанську, с. Бугаївка Ізюмського району, смт Близнюки, смт Донець Балаклійського району, смт Слобожанське Зміївського району.
Тож під час засідання було ухвалено рішення додати до участі у конкурсі міні-грантів, а це компонента обласної ради проєкту, третю групу, а саме лікарів приватної практики сімейної медицини. Сума гранту для третьої групи складає до 150 тис. грн кожному учаснику.
Нагадаємо.