Останні новини

Сергій Чернов: безпека та підвищення рівня життя населення мають бути у пріоритетах влади

На своїй сторінці в Facebook голова Харківської обласної ради Сергій Чернов навів рейтингові дані, щодо рівня життя в різних країнах світу.

“Рік тому я переглядав рейтинг країн щодо рівня життя населення. Дані належать Social Progress Imperative.

Мені було цікаво, адже на відміну від більшості подібних досліджень, основна орієнтація тут – не на ВВП, а на те, що по-справжньому важливо для людей: доступ до освіти, оплата праці, екологія, забезпеченість медициною і житлом, тобто все те, що вкладається в поняття соціального захисту і прогресу.

Україна на той момент перебувала на 64 місці між Кубою та Македонією зі 146 країн-учасниць.

2018 рік

Зокрема, Україна показала хороший результат щодо доступу до базових потреб, таких як – їжа, санітарія, вода, освіта, але невисокі досягнення в плані можливостей і соціального благополуччя.

Вчора я знову переглянув рейтинг. З 64 місця Україна за рік опустилася на 80 сходинку. Також впала кількість балів і в загальному переліку показників якості життя з 69,30 до 66,97 тепер.

2019 рік

Показові дані. Тим більше сьогодні на фоні суттєвої трудової міграції. Люди, які не в змозі змінити якість свого життя на Батьківщині – шукають кращого за кордоном.

Днями я зустрічався з Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку паном доктором Штефаном Кайлем. Говорили про різне, торкнулися і рівня життя в Україні та, зокрема, на Харківщині.
За його словами понад 2 млн українців працюють тільки в Польші, а скільки українців поїхали на заробітки до інших країн?

Причина тому значна соціально-економічна нерівність, відсутність високооплачуваних робочих місць та системи «соціальних ліфтів».

За даними Держслужби статистики України доходи мешканців Харківської області у 2018 році становили 216333 млн грн, а витрати за цей період були більшими – 248313 млн грн.

Щодо стану ринку праці в області. За підсумками 2018 року людей працездатного віку налічувалось 1 млн 330 тисяч, з них понад 70 тисяч мешканців ( офіційна статистика) Харківської області були безробітними.
Найбільша кількість безробітних – серед жінок, які мешкають у містах.

Переконаний, що недопущення поляризації суспільства за рівнем доходів – одне з важливих завдань в першу чергу для центральноі влади під час розробки політики соціально економічного розвитку. А головним пріоритетом повинна стати безпека та підвищення рівня життя населення”.

Нагадаємо.