Останні новини

Офіс європейської інтеграції планують відкрити на Харківщині

У Будинку рад обговорили поступ інтеграційних процесів в Україні та роль Харківщини у цьому напрямі.

Дискусія відбулась за участі Віце-прем’єр-міністра України Дмитра Кулеби, , голів постійних комісій та депутатів обласної ради, керівників територіальних громад та установ регіону.

За словами Дмитра Кулеби, важливим завданням є забезпечення синхронізованого курсу на євроінтеграцію й безпосереднє залучення усіх регіонів в цю роботу.

З цією метою планується створення в усіх регіонах країни офісів європейської інтеграції на базі Агенції регіонального розвитку. Як пілотний проект офіс працює на Херсонщині.

«Центральна влада наголошує на підсиленні ролі регіонів у євроінтеграційному напрямі. Безумовно, ми маємо використовувати кращі практики європейських колег, адже місцева влада в європейських країнах гнучка та швидко реагує на виклики сучасності. Як голова Харківської обласної ради, я безумовно підтримую відкриття такого офісу на Харківщині. Це розширить можливості нашого регіону. Переконаний, що Харківська область стане лідером в процесах розвитку євроінтеграційного співробітництва. Наш регіон має потужний потенціал і вже є позитивна динаміка у напрямі транскордонного співробітництва, зокрема, на закордонні ринки виходять наші товари із доданою вартістю», – сказав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Разом з тим під час наради голова Харківської обласної ради Сергій Чернов наголосив, що для ефективної роботи регіональних офісів європейської інтеграції на базі Агенції регіонального розвитку потрібно підготувати відповідну законодавчу базу. Віце-прем’єр-міністр погодився з цим зауваженням.

Нагадаємо.