На Харківщині вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня вся країна низько вклоняється перед справжніми героями Батьківщини, які ціною власного життя та здоров’я ліквідовували наслідки Чорнобильської катастрофи.

Депутат Харківської обласної ради, президент УАРОР Сергій Чернов підкреслює, що масштаби лиха могли б бути значно більшими та непередбачуваними, якби не самопожертва та вчасне реагування ліквідаторів аварії, багато з яких поплатились своїм здоров’ям і життям.

На Харківщині  понад 20 тисяч осіб, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. Більше 10 тисяч – учасники ліквідації наслідків аварії на четвертому енергоблоці. З 1986 року на Харківщині померло понад 10 тисяч постраждалих внаслідок техногенної катастрофи.

Довідково. Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними втратами.

Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження.

Довкола 4-го блоку був побудований бетонний «саркофаг» (об’єкт «Укриття»).

Нагадаємо.