Останні новини

У Харківській області розробляють посібник для місцевих рад з регуляторної діяльності

Ініціатива належить Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Днями Асоціація провела  Навчальний семінар-практикум з питань залучення додаткових ресурсів для розвитку громад та питань регуляторної діяльності місцевих рад.

«Виникло бажання допомогти вам визначитися у морі нормативних актів у співпраці з державною регуляторною службою. Плануємо направити до громад листа з додатком, де буде приведений перелік необхідних нормативних документів для впровадження регуляторної діяльності», – зазначив виконавчий директор Асоціації Микола Тітов.

Як розповів завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Харківській області Олександр Колесніков, важливо розуміти, що регуляторний акт не можна приймати без попереднього аналізу його впливу.

«Якщо немає аналізу впливу регуляторного акту, це підстава для його відміни. Якщо наш сектор виявляє такі випадки, вам направляється відповідний лист. Крім цього треба розуміти, що в розвинутих країнах діє такий принцип, що краще відсутність державного регулювання, ніж погані регуляторні акти. Тому до розробки актів треба підходити дуже відповідально.  По перше, треба розуміти, яку проблему ви вирішуєте, і чи не можна вирішити її ринковими методами. А сама проблема має бути виражена в цифрах. Не можна просто сказати, що недостатньо парковок, це ще не проблема. Мають бути приведені конкретні розрахунки», – підкреслив Олександр Колесніков.

Нагадаємо.